Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

20-04-2020 NA TEN DZIEŃ CZEKALIŚMY WSZYSCY - MOŻEMY ŁOWIĆ - Komunikat w związku z COVID - 19

Aktualności | 2020-04-17 | Publikujący: Koło PZW "Wiarus"

 

20-04-2020 NA TEN DZIEŃ CZEKALIŚMY WSZYSCY - MOŻEMY ŁOWIĆ - Komunikat w związku z COVID - 19

W związku z ogłoszonym w dniu 16 kwietnia 2020 r. Rozporządzeniem Rady Ministrów zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zamieszczamy informację przekazaną z Sekretariatu Departamentu Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb.

Oto treść komunikatu:
Departament Rybołówstwa uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 658 z późn. zm.) zakaz przemieszczania się osób przebywających na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje do 19 kwietnia 2020 r.

Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Rady Ministrów tego konkretnego zakazu Rząd nie zamierza przedłużać, co oznacza, że z dniem 20 kwietnia 2020 r. obostrzenia w tym względzie nie będą obowiązywały, tym samym wędkarze będą mieli możliwość prowadzenia połowów amatorskich zarówno na łowiskach stawowych, jak i w obwodach rybackich (gł. jeziorach, rzekach i zbiornikach zaporowych).

Pamiętać jednak trzeba o pozostałych środkach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone i będą obowiązywać w przestrzeni publicznej, takich jak zasłanianie nosa i ust (np. maseczkami), czy zachowanie dystansu od innych osób (min. 2 m).

Należy również pamiętać o obowiązujących przepisach ochronnych i innych uwarunkowaniach wynikających z ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 2019 r., poz. 2168 j.t.) i jej przepisów wykonawczych. Należy między innymi mieć na uwadze, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu (kartę wędkarską lub kartę łowiectwa podwodnego), a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa – posiadająca ponadto jego zezwolenie.
Rozporządzenie Rady Ministrów:
http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000067401.pdf

                                                                             Zarząd Koła Relaks - Wiarus
                                                                                                     

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • rybus marek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Dlugie,plomienne mowy,gornolotne mysli.Skad my to znamy.wystarczy dbac o higiene i tyle w temacie.

 • relaks relaks Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  relaks38

  Kolego rob70, dobrze że zabrałeś głos! w tej sprawie, bo doskonale odzwierciedla on w jaki sposób My (przepraszam Część z nas) podchodzi do odpowiedzialności i stosuje się do obowiązujących przepisów. Gdybyś napisał to tydzień temu, w części dotyczącej sportu byłbym skłonny przyznać Tobie racje. Ale napisałeś to w momencie, w którym zostały pozamykane lasy, parki, bulwary, place zabaw itp. A rekreacja sportowa na wolnym powietrzu w przestrzeniach otwartych została zabroniona. Czy się z tym zgadzasz, czy nie, opłacając kartę wędkarską przyjmujesz na siebie obowiązek przestrzegania obowiązujących Regulaminów a wędkarstwo jest zaliczane do sportu. Czy nam się to podoba? skoro jedziemy się „zrelaksować....”.Pewnie bardzo nam się nie podoba, ale pomyśl tylko logicznie ilu ludzi mijasz z iloma masz kontakt od wyjścia z domu poprzez zatankowanie samochodu i wracasz do Tych, o których się troszczysz i dbasz o ich bezpieczeństwo do żony, dzieci, krewnych. Jak jesteś w stanie udowodnić ze nie jesteś chory? Albo zarażony nie wrócisz? To też jest sianie niepokoju?. Ten czas, kwarantanny, zaostrzeń może się okazać wielką łaską dla każdego z nas, bo ukaże nam prawdę o dotychczasowym życiu. Wędkarstwo jest ważne, ale są rzeczy ważniejsze. Każdy z nas jest dzieckiem, mężem i rodzicem. To są najważniejsze powołania w życiu każdego człowieka.
  Zarząd Główny PZW zamieścił ostateczne stanowisko:
  http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/203986/60/oficjalnie_wedkarstwo_zabronione_wchodzenie_do_lasow_rowniez
  I dodam tylko na koniec Kolego rob70, dobrze że dyskutujemy na łamach strony ZO PZW i że mamy taką możliwość, ale pochyl się nad tematem i sprawdź krzywą zachorowań z dnia w którym został opublikowany apel i z dnia dzisiejszego - czy to jest sianie niepokoju? Bądź prawdziwym facetem i podpisz się z imienia i nazwiska pod swoim postem. Nie mam prawa i nie chcę oceniać Twojej postawy, ale w dobie tak dużego zagrożenia Nas wszystkich, nie zaszkodzi trochę pokory i odłożenia SWOJEGO "JA" na inne czasy.
  Do miłego spotkania nad wodą.

 • rybus marek Data dodania: 1 rok temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jaką metodę wędkowania preferujesz?
spławikową
spinningową
muchową
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin